Kağıt sanayinin ilk özel girişimci firmalarından
biri olarak 1976 yılında İstanbul'da kurulduk.

Fluting, Testliner ve Gri karton üretimi gerçekleştiriyoruz, verimliliği ve ürün kalitesini artırmak için otomasyon Kontrol Sistemi (DCS) ve Kalite Kontrol Sistemleri (QCS) gibi teknolojileri kullanıyoruz. Firmamız, 45.000 m2 'lik bir alanda Küçükçekmece’de hizmet vermektedir. Kendi enerji ihtiyacımızın bir kısmını karşılayan Doğalgazlı Oto Prodüktör Santrali ile Kojenerasyon yoluyla hem buhar hem de elektrik üretiyoruz, enerji kaynaklarını verimli ve çevreci bir şekilde kullanmaya özen gösteriyoruz. Entegre Yönetim Sistemlerine odaklanarak faaliyetlerimizi etkin bir şekilde yönetiyoruz.

Toplam kalite anlayışıyla hareket eden firmamız, sürekli iyileştirmeyi ön planda tutarak tüm müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Atık su arıtma havuzlarımız sayesinde prosesten çıkan atık suları arıtarak büyük bir kısmını kendi prosesimizde yeniden kullanıyoruz ve su tüketimini minimize etmeyi amaçlıyoruz.

Halkalı Kağıt olarak, sermayemizi 2023 yılı itibariyle 1.139.000.000 TL ye yükselttik  ve yaklaşık 270 kişiye istihdam sağlıyoruz. Yeşil üretimi destekleyen,  çevre dostu firmamızda %100 atık kağıt kullanıp üretim yaparken kâğıt ve ambalaj atıklarını ekonomiye kazandırıyor, ekonomimiz ve sürdürülebilir bir dünya için büyük bir katma değer sağlıyoruz. Binlerce ağacın kesilmesini önleyerek ormanlık alanlarımızın muhafaza edilmesine katkıda bulunuyoruz.

Orhan Saral,

1937 Trabzon/Of doğumludur. Sadece Halkalı Kağıt'a değil, Türkiye kağıt sektörüne de önemli katkı ve hizmetleri olmuştur.

Değerli kurucumuz 16 yaşında ticaret hayatına adım atan ve çeşitli sektörlerde başarıyla faaliyet gösteren Orhan Saral,

Kağıt sektörünün sürdürülebilirliğine dair son derece isabetli öngörüsü ve bu doğrultudaki vizyonunu gerçeğe dönüştürmek için mukavva karton imalatı yapmak üzere ORMUBAN kağıt kollektif şirketini kurmuştur. Bu adım, onun sanayicilik hayatının başlangıcı olmuştur. Şirket faaliyete geçtikten bir süre sonra bu şirketteki hissesini devrederek,  1976 yılında iki ortağı ile birlikte o günkü ismi ile SARGÜNOĞLU KAĞIT fabrikasının temellerini atmış, 1985 yılında şirketin adı ve hukuki şekli Halkalı Kağıt Karton San. Ve Tic. A.Ş. olarak değiştirilmiştir.

Şirketin yönetim kurulu başkanlığını üstlenmiş olan Orhan SARAL, güçlü liderliği, bitmeyen bir enerjiyle  çalışma şevki, doğaya ve insana olan tutkulu sevgi ve saygısıyla bizlere hala örnek olmaktadır. Hayatının son dönemindeki ağır rahatsızlığa rağmen görevini son derece özveriyle sürdürmüştür. 2003 yılı Temmuz ayındaki vefatına kadar şirketin gelişimine ön ayak olmuş, yeni projeleri yönlendirmiştir ve bizlere kendisinin izinden gitmemizi tavsiye ederek aramızdan ayrılmıştır.

Kendisi, hem sektöre olan katkılarıyla hem kurumsal dünyada hem de sosyal çevremizde unutulmaz bir iz bırakmıştır.  Halkalı Kağıt ailesi olarak, gücümüzü kurucumuza duyduğumuz saygıdan alıyor, onun vizyonunu ve değerlerini her zaman yaşatmaya devam etmekten onur duyuyor ve yeni yatırımlarımızla hatırasını uzun yıllar devam ettirmeyi hedeflemekteyiz. Orhan Saral'ı büyük bir saygı ve minnetle anıyoruz.

Politikalarımız

Kalite
Müşteri beklentilerine uygun ürün kalitesini sağlayan, Çevreye karşı son derece duyarlı ve sorumlu, Çalışan personelin iş yapabilme yeterliliği ve becerisini sürekli artıran, Atık kağıtları ekonomiye kazandırarak çevre ve ülke ekonomisine katkıda bulunan bir kurum olmaktır. Sürekli Risk ve Fırsat analizi yaparak, müşteri ve çevre memnuniyetini artıran bir kurum olmaktır. Şirketimiz; bu yönetim anlayışını hayata geçirmek için; ISO 9001 Kalite Yönetim Sisteminin getirdiği koşulları sağlamayı ve tüm çalışanları ile beraber sistemini sürekli geliştirmeyi/iyileştirmeyi taahhüt eder.
Çevre
Halkalı Kağıt A.Ş.’nin çevre politikası, çevreye karşı son derece duyarlı ve sorumlu olma bilinci üzerine kurulmuş olup, bu amaçla, Doğal kaynaklar ve enerjimizi verimli kullanmayı, Atık miktarını azaltmak için geri kazanım ve yeniden değerlendirme faaliyetlerini desteklemeyi, Ürünlerimizde ve üretim sürecimizde yeni veya geliştirilmiş teknolojileri kullanmak suretiyle kirliliği önlemeyi, Sürekli Risk ve Fırsat analizi yaparak çevreye olan olumlu katkımızı artırmayı, Çalışanlarımızı, müşterilerimizi ve yan sanayicilerimizi bilinçlendirmek suretiyle çevrenin korunması yönünde duyarlılığı arttırmayı, Çevre boyutlarımıza ilişkin tüm çevre mevzuatlarına uymayı taahhüt eder.
İş Sağlığı ve Güvenliği
"ÖNCE EMNİYET” ilkesinden hareketle üst düzey kalitede üretim ve hizmet faaliyetlerini yürütürken çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliğinin korunması ve çalışma ortamının sürekli iyileştirilmesini esas alan firmamız aşağıdaki hususların sürekli teminini taahhüt eder; İş sağlığı ve güvenliği risklerinin ortadan kaldırılmasını sağlamak, İSG konularında sürekli iyileştirme sağlamak, İSG ile ilgili yasal yönetmelik ve düzenlemelere uymak, Tüm firma çalışanlarımızın ve tüm taşeron çalışanlarının bireysel İSG sorumluluklarının farkında olmalarını sağlamak amacıyla eğitimler vermek, İSG Politikası’nı periyodik olarak gözden geçirerek şartlara uygunluğu sağlamak.
Sosyal Uygunluk
Halkalı Kağıt A.Ş. Sosyal Uygunluk Politikası, tüm iş ortaklarımızla birlikte temel ilke ve değerlerimize dayanan takım çalışması şeklinde yürüterek oluşturduğumuz standartları içerir. Sosyal uygunluk politikamız gereği esas aldığımız; Çocuk işçi çalıştırmanın önlenmesi, Zorla ve zorunlu çalıştırmanın önlenmesi, Ayrımcılığın önlenmesi, Örgütlenme özgürlüğü ve toplu sözleşme hakkına saygı gösterilmesi, prensiplerine uygun hareket edeceğimizi taahhüt ederiz.

Belgelerimiz

Müşteri beklentilerine uygun ürün kalitesini sağlamak, çalışan personelin iş yapabilme yeterliliği ve becerisin iartırmak amacıyla 08.11.2005 tarihinde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi,

Doğal kaynaklar ve enerjimizi verimli kullanmak, ürünlerimizde ve üretim sürecimizde yeni veya geliştirilmiş teknolojileri kullanarak kirliliği önlemek, çalışanlarımızı, müşterilerimizi ve yan sanayicilerimizi bilinçlendirmek suretiyle çevrenin korunması yönünde duyarlılığı artırmak ve çevre boyutlarına ilişkin tüm çevre mevzuatlarına uymak üzere, 24.05.2007 tarihinde ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve 25.06.2010 tarihinde ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikaları alınmıştır.

*Sertifikaları görüntülemek için üzerine tıklayınız.

9001-2
14001-2
45001-1
Asset-30@4x

Adres

Halkali Merkez Mah, Dereboyu Cd.
No: 72/1, 34303, Kucukcekmece,
Istanbul/Turkey

Mail

info@halkalikagit.com.tr

Telefon

+90 (212) 693 93 34

Faks

+90 (212) 548 32 21