Çevresel farkındalığı merkezimize alarak, doğal kaynakları koruma konusunda kararlıyız.

Geri Dönüşüm Eğitimleri

Çevre bilincinin artırılmasına yönelik en önemli adımlarımızdan biri firmamızı, okul eğitim yeri gibi öğrencilere sunmamızdır.

Geri dönüşüm tesisimize çok yoğun bir tempoda teknik gezi programları yapılmaktadır.
Anaokulundan üniversitelere kadar her aşamadaki öğrenciye, seviyelerine göre ayrı ayrı slayt ve video gösterimlerimiz eğitim salonlarımızda verilmektedir. 

Geri Dönüşüm Toplama Çalışmaları

Firmamız; Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği gereğince Küçükçekmece ve Başakşehir Belediyeleri ile imzalamış olduğu protokolle, uygulama planı dahilindeki tüm konutlarda, site ve apartman yönetimlerinde, okullarda, kamu kurum ve kuruluşlarında, hastanelerde, otellerde, organize sanayi bölgelerinde, marketler ve satış noktaları ile alışveriş merkezlerinde, ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması üzerine çalışmalarda bulunmaktadır.

Firmamız bu çalışmalarını söz konusu uygulama planıyla hayata geçirmiş olup ulaşmak istediği tonaj ve kaynağında ayrıştırma konusundaki bilinçlendirme hedefi için aşama aşama program oluşturmuştur.

Eğitim

2007-2008 Eğitim Öğretim Yılında yeni binasına başlamış olan okulumuz; 1300 öğrenci kapasitesi ile 24 Derslik, 1 Fen Laboratuarı, 1 Bilgisayar Laboratuarı, 1 Kütüphane ve 1 Konferans Salonu’ndan oluşmaktadır.

Çevre Yönetim Sistemi

* LİMİT DEĞERLERİN ALTINDA ÇIKMAKTADIR.

Üretim Ödüllerimiz

DENİZTEMİZ DERNEĞİ/TURMEPA  Doğaya, denizlerimize, göllerimize ve ırmaklarımıza zarar vermeyen temiz teknolojilerle üretim yaptığımız için firmamızı ödüllendirmiştir.

4cabef3ffc1648c2b5aaabc3a21f1ae3_ad35a6856aa64bd19467523dc60a19d9_yenicevre
b9e9124a851a4bb0b0c137a5be620c44_049c13e19cf74aa386ea456e507d2ebd_yenicevre2

Arıtma Tesislerimiz

Baca Gazı Arıtma Tesisi

Tesisimiz, atık gaz içindeki kirleticileri arıtabilecek kapasitede projelendirilmiştir. Sİstemi, dinlendirilmiş, reaksiyona girmeye hazır nötr haldeki suyun, kule içerisinden nozullar vasıtası ile atık gaz üzerine püskürtülmesi sonucu, gazın deşarj limitleri altında atmosfere verilmesi, gaz ile suyun teması sonucu oluşan asitlerin ise kuleden ilgili havuzlara alınıp, burada havalandırılması, sönmüş kireçle reaksiyonu sonucu, alçı oluşumunun sağlanarak sistemden uzaklaştırılması, PH'ı ayarlanmış temiz suyun tekrar sistem içerisinde kullanılarak devir daimin sağlanması olarak özetleyebiliriz.

Prosesimiz, akışkan yataklı su borulu buhar kazanı, baca gazlarının arıtımı için kurulu ıslak, dolgusuz tip arıtma kulesi, sirkülasyon pompası, son yıkama pompası, blower, reaksiyon, dinlendirme, ön ve son çökeltme havuzları, kireç sülosu kademe ve ekipmanlarından oluşmaktadır. Periyodik olarak yaptırılan analiz sonuçlarına göre, baca gazı kirlilik parametreleri, Türk Çevre Mevzuatı limitleri altında çıkmaktadır.

Biyolojik Arıtma Tesisi

Arıtma sistemimizi,  oksijenli ve oksijensiz bakterilerin atık su içerisindeki organik maddeleri parçalayarak yeni mikro organizmalara dönüştürülmesi, bu sayede suyu temizlemesi ve yine biyogaz oluşumu ile enerji açığa çıkarılması olarak özetleyebiliriz. Prosesimiz; flotasyon (krofta), şartlandırma havuzu, oksijensiz kademe (IC reaktör), oksijenli kademe (havalandırma havuzları), hava körükleyiciler (blower), çöktürme havuzu, çamur yoğunlaştırma ünitesi, çamur susuzlaştırma (dekantör) kademe ve ekipmanlarından oluşmaktadır.

24 Saat %100 verimle çalışmakta olan tesisimizden, periyodik olarak alınan numune sonuçlarına göre, kirlilik parametreleri, deşarj limitlerinin altında çıkmaktadır.

Adres

Halkali Merkez Mah, Dereboyu Cd.
No: 72/1, 34303, Kucukcekmece,
Istanbul/Turkey

Mail

info@halkalikagit.com.tr

Telefon

+90 (212) 693 93 34

Faks

+90 (212) 548 32 21